(kizárólag Szabad Vállalkozási Zónának minősülő településen megvalósuló fejlesztésre nyújtható)
Benyújtható: 2017. július 10-ig vagy forráskimerülésig
Támogatási összeg:
5-50 millió Forint, az egy teljes lezárt üzleti évvel nem rendelkezők számára max. 10 millió Forint vissza nem térítendő támogatás.
Kik pályázhatnak?
Mikro-, kis- és középvállalkozások:
- A vállalkozás vagy 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása minimum 1 teljes lezárt üzleti évvel rendelkezik (előtársaság nem számít bele)
- A vállalkozás vagy 50%-nál nagyobb tulajdonrésszel rendelkező tulajdonos vállalkozása vagy magánszemély tulajdonoson keresztül kapcsolódó vállalkozása évi éves átlagos statisztikai állományi létszáma minimum 1 fő volt.
- Induló vállalkozás: bejegyzett, de 1 teljes lezárt üzleti évvel nem rendelkezik ÉS fejlesztendő tevékenysége az Ágazati fókuszba tartozik.
- Az egy teljes (365 napos), lezárt üzleti évvel nem rendelkező vállalkozások esetén az igényelhető támogatás összege legfeljebb 10.000.000 Ft lehet.
- Saját tőkéje nem negatív és 2014-ben nem csökkent 500 ezer Forint (2016. március 15-től 3 millió Forint) alá (induló vállalkozásra nem érvényes)
Fontos: A fejlesztés helyszíne kizárólag szabad vállalkozási zónában lehet. (mellékletben található az SZVZ településlista)
ELSZÁMOLHATÓ KÖLTSÉGEK
Önállóan is támogatható:
Új eszköz beszerzése (Minimum a projekt összköltség 50%-a.) Kizárólag a VTSZ listában szereplő eszközök számolhatóak el !
Csak kapcsolódóan támogatható:
- Anyagmozgatáshoz és/vagy csomagoláshoz (maximum a projekt összköltség 25%-
- a) és/vagyraktározáshoz (maximum a projekt összköltség 10%-a) kapcsolódó új eszköz
- Az új eszköz működtetéséhez szükséges infrastrukturális és ingatlan beruházás (maximum a projekt összköltség 25%-a)
- Az új berendezéshez kapcsolódó új informatikai eszközök: hardverek és szoftverek (maximum a projekt összköltség 10%-a, de maximum 3 millió Forint elszámolható költség) Kizárólag a TESZOR listában szereplő szoftverek számolhatóak el.
- Online megjelenés: domain név regisztráció és hozzá tartozó webtárhely, honlapkészítés (webtárhely egyszeri díja maximum 30.000 Ft, domain reg. kapcsolódó honlapfejlesztés maximum 200.000 Ft elszámolható költség)
- Az új eszköz beszerzéséhez kapcsolódó gyártási licenc, gyártási know-how beszerzések (maximum a projekt összköltség 10%-a)
- Amennyiben a beruházás révén megváltozott munkaképességű személy foglalkoztatására kerül sor (megváltozott munkaképességű újonnan felvett munkavállalónként maximum 1 millió Forint elszámolható költség):
- Az adott munkavállalók munkakörülményeit, a minőségi munkavégzés feltételeinek megteremtését segítő új eszközök
- Az adott személyek munkakörülményeinek javítását célzó infrastrukturális és ingatlan beruházás, átalakítás
- Létesítmények akadálymentesítése, az akadálymentes munkavégzést szolgáló információs technológiafejlesztés
Támogatási intenzitás
- Észak-Magyarország, az Észak-Alföld, a Dél-Alföld, a Dél-Dunántúl régiókban megvalósuló projektek esetében a mikro-, kis- és középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 50%-a;
- Közép-Dunántúl régióban megvalósuló projektek esetében a mikro-és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 50%-a, középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 45%-a;
- Nyugat-Dunántúl régióban megvalósuló projektek esetében a mikro-és kisvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 45%-a, középvállalkozások esetében a projekt összes elszámolható költségének maximum 35%-a.
- Ágazati fókuszba tartozó fejlesztendő tevékenység esetén, ha az elszámolható összköltség nem haladja meg az 55 millió Forintot:
mikro-, középvállalkozás
kisvállalkozás
Észak-Magyarország, Észak-Alföld, Dél-Alföld, Dél-Dunántúl 70% 60%
Közép-Dunántúl 55% 45%
Nyugat-Dunántúl 45% 35%
A fentiektől eltérően a Felhívás 1. számú mellékletében foglalt TEÁOR szám besorolás szerinti feldolgozóipari tevékenység fejlesztését célzó, és a Felhívás 5. számú szakmai mellékletében szereplő szabad vállalkozási zónában megvalósuló projekt esetén, amennyiben a projekt elszámolható összköltsége nem haladja meg az 55.000.000 Ft-ot, akkor az összes elszámolható költség maximum 70%-a ítélhető meg,
Előleg: Minimum 20 millió Forint támogatási összeg megítélése esetén előleg igényelhető. A támogatási előleg mértéke és összege nem haladhatja meg a támogatás 50%-át, illetve a 25 millió Forintot.
A pályázatról bővebben: Letöltés PDF-ben
Szita Gábor
ügyvezető igazgató
MM Nanotechnológia Innovációs Kft. H-8000 Székesfehérvár, Mártírok út 8271/3.
Telefon: +36 70 342 5388
E-mail: info@gazdasagfejlesztes.com web: www.gazdasagfejlesztes.com